בעשור האחרון ניתן לראות יותר ויותר ישראלים המקפידים על ביצוע פעילות ספורט יומית. הדבר בא לידי ביטוי ברחובות, בראותנו אנשים הולכים הליכה מהירה, רצים, או מתאמנים בגני הכושר שצצו בישראל כפטריות אחרי הגשם. גם נושא התזונה הבריאה נכנס יותר לתודעה ולא מעט אנשים משתדלים לחיות חיים בריאים יותר באופן כללי. אולם, ניתן לומר שמרבית האנשים אינם מודעים לחשיבות של ביצוע פעילות ספורטיבית, באמצעות נעלי התעמלות אורטופדיות, השומרות על בריאות כפות הרגליים ומונעות פציעות וחבלות. קל וחומר, הדברים נכונים עבור אלה מכם העוסקים בריצה. 

נעלי ריצה אורטופדיות איכותיות

אנשים רבים מקיימים שגרת ספורט יומית, קבועה, ובניהם ניתן כמובן למצא אנשים שספורט הוא המקצוע שלהם. אנשים שספורט הוא העבודה שלהם, יודעים היטב שחשוב מאוד להשתמש בנעלי התעמלות אורטופדיות, איכותיות, במטרה לשמור על כפות הרגליים והגוף כולו, מנזקים שונים העלולים להיגרם. החובבים מבינכם, כנראה פחות מודעים לחשיבות הדבר והתוצאות הן פציעות, חבלות וכאבים מסוגים שונים. 

הדרך הטובה ביותר להגנה על כפות הרגליים

כאשר אתם רצים ברחוב או על חוף הים, עליכם להקפיד לנעול נעליים אורטופדיות איכותיות, המעניקות תמיכה טובה והגנה לכפות הרגליים שלכם. חשוב לדעת, כפות הרגלים עדינות והן עלולות לספוג חבלות ופציעות, במידה ואתם אינכם דואגים להגן עליהם בצורה מיטיבה. אי לכך, הבחירה בנעלי ריצה אורטופדיות היא לא פחות מקריטית, כדי שתמנעו מפציעות ונזקים מיותרים בכפות הרגליים, בעמוד השדרה, באגן, בירכיים, בברכיים, או בקרסוליים. בזמן ריצה, כפות הרגליים שלכם סופגות זעזועים קשים והן נמצאות תחת עומס קיצוני. במידה ונעלי הריצה שלכם אינן מספקות הגנה מלאה לכפות הרגלים, אתם עלולים להיפצע ולהינזק בצורות שונות כמו: היווצרות שברים, הנובעים ממאמץ בלתי סביר, דורבן, כאבי ברכיים קשים, דלקת בגיד אכילס, נקע בקרסול, תסמונת שביל הכסל, קרע בשרירים, מתיחות בשרירי המיתר, יבלות בין אצבעות הרגליים ועוד. נעלי ריצה אורטופדיות, כמו אלה שתמצאו בחברת אורטוקל, נועדו לספק לכם תמיכה מעולה לכפות הרגליים, אחיזה מיטיבה על משטח הריצה, פיזור יעיל של הלחצים המופעלים על כפות הרגליים בזמן ריצה, הפחתה של זעזועים הנובעים מהריצה ומניעה של תזוזת כפות הרגליים בתוך נעלי הריצה. 

למנוע פציעות וחבלות בכל מחיר

הדרך היעילה ביותר למנוע חבלות ופציעות ריצה היא, להקשיב לגוף שלכם ולהיות ערניים לכל שינוי שקורה. אסור בתכלית האיסור, להזניח או להתעלם מבעיות הבאות לידי ביטוי בכאבים, גם אם מדובר בכאבים קלים בלבד. חשוב מאוד לבצע תכנון מוקפד של הפעילות הגופנית, בהתאם למספר נתונים חשובים כגון: הגיל שלכם, משקל הגוף, הכושר הגופני בו אתם נמצאים וכו'. מומלץ ביותר לבצע אימונים בהתאם לתוכנית של מאמן ריצה מוסמך ומקצועי, תוך התחשבות במצב הבריאותי הכללי שלכם ומבנה כפות הרגליים. היו מודעים לכך שניתן לרכוש באורטוקל, נעלי ריצה אורטופדיות, איכותיות מאוד, המתאימות גם לסובלים מבעיות רפואיות כמו: צניחה של כף הרגל פנימה או כלפי חוץ, פלטפוס וליקויים מולדים שונים המשפיעים על מבנה כף הרגל, הקרסול והברך. 

לבצע אבחון כף רגל

במקרים בהם אתם סובלים מריבוי חריג של פציעות ריצה, חוזרות ונשנות, מומלץ לפנות למכון אורטופדי, על מנת לבצע אבחון של מבנה כפות הרגליים ולנסות להבין, מדוע הפציעות שלכם מתרחשות חדשות לבקרים וכיצד ניתן למנוע אותן. בהתאם לתוצאות האבחון, ניתן יהיה להתאים לכם נעלי ריצה אורטופדיות, הכוללות מדרסים שיותאמו לממדי ונתוני כפות הרגלים. נעלי ריצה אורטופדיות יספקו הגנה טובה לכפות הרגליים שלכם ויפחיתו בצורה משמעותית את הסיכון לפציעה, או סבל מכאבים הנובעים מהריצה, כשאתם כבר במנוחה. 

מילת המפתח – מנוחה

במקרים של חבלות ופציעות המגיעות לאחר ביצוע ריצה, חשוב מאוד להקפיד על מנוחה טובה של מספר ימים. על פי רוב, הפציעות קורות כתוצאה מעומס יתר על כפות הרגליים ובמקרים די חריגים, הן נובעות כתוצאה מטראומה של נפילה לא טובה או נקע בקרסול. חשוב מאוד לציין, את מרבית הפציעות ניתן בהחלט למנוע, באמצעות נעילת נעלי ריצה אורטופדיות, מרופדות היטב, הכוללות מדרסים איכותיים והכל בהתאמה לנתוני כפות הרגליים שלכם. ישנם בישראל מכונים אורטופדיים רבים, המספקים נעלי ריצה איכותיות ומותאמות אישית אולם, מכיוון שמדובר בנושא חשוב ביותר הקשור לבריאותכם, חשוב לבחור מקום מקצועי, אמין ובעל מוניטין כגון אורטוקל. 

מיליארדים

תחום נעלי הריצה מתפתח מאוד מדי שנה וכבר עתה הוא מגלגל מיליארדים רבים. בשנים האחרונות ניתן לחזות במגמה ברורה של התפתחות הענף ובעיקר של נדבך ייחודי בענף, בו מתאימים נעלי ריצה בהתאמה אישית. כף הרגל היא איבר עדין והתאמה אישית של נעל לנתוני כף הרגל, חשובה ביותר. לאור חשיבות העניין, גם המותגים הגדולים של הענף, נכנסים אט אט לנישה של התאמת נעלי ריצה ללקוח. מחקרים חדשים שבוצעו, גילו שנעלי ריצה מותאמות אישית, מונעות, באחוזים גבוהים מאוד, חבלות ופציעות ובולמות את הסיכון לגרימת נזקים, המתפתחים לאחר מספר שנים. 

למרות הכניסה של מותגי העל לנישת ההתאמה האישית של נעלי הריצה, ניתן לומר שאורטוקל וחברות נוספות, הן עדין אופציה מקצועית ואיכותית יותר לנעלי ריצה מותאמות אישית. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמדובר בנעלים אורטופדיות, המורכבות מחומרים איכותיים במיוחד ולא רק בנעליים, "הנתפרות" על פי מידות כפות הרגליים של המשתמש הייעודי. נעלי ריצה אורטופדיות הן ללא ספק האופציה הטובה ביותר לנעלי ריצה.