נעליים אורטופדיות מתאימות לכל אדם בכל גיל ולא רק לקשישים, כמו שחלקכם אולי חושבים. בכל גיל, ישנם אנשים הסובלים מבעיות רפואיות אורטופדיות ונעליים אורטופדיות עשויות לסייע להם בהפחתת כאבים ושיפור איכות החיים. הנעל האורטופדית נוחה יותר ויש ביכולתה לתרום לבריאות הכללית של כף הרגל וכתוצאה מכך, לבריאות הכללית של האדם ושיפור איכות חייו. נכון, נעליים אורטופדיות יקרות יותר אולם, כשתבחנו את נוסחת העלות מול תועלת, תגלו בשמחה, שההשקעה הייתה שווה.

נעליים אורטופדיות – על שום מה

הנעל האורטופדית מספקת מגוון רחב של יתרונות ההופכים אותה להשקעה כדאית ומשתלמת ביותר. נעל אורטופדית מתוכננת במטרה לספק לנועלים אותה נוחות ותמיכה ברמה הגבוהה ביותר. הדבר קריטי כשמדובר באנשים הסובלים מבעיות בכף הרגל והגפיים התחתונות. אין זה משנה במיוחד מה אופי הבעיה ממנה אתם סובלים והאפשרויות די נרחבות, כאבים כרוניים ברגליים, עיוותים בכפות הרגליים וכו', או שמא, אתם מבקשים למנוע בעיות רפואיות שעלולות להתפתח בעתיד, נעליים אורטופדיות הן פתרון מצוין. אחד היתרונות של הנעל האורטופדית נמצא בעובדה שהיא מתוכננת בהתאמה אישית לכף הרגל של האדם שינעל אותה. הנעל האורטופדית גמישה וניתן להרחיבה ולהגדילה בהתאם לכף הרגל של הלקוח, עד להתאמה מושלמת לרגלו. בדרך זו, ניתן להפחית את נקודות הלחץ על הרגל ולסלק לחלוטין את אי הנוחות שבנעילת נעליים. אנשים הסובלים למשל מפטישים או דלקות פרקים, ייהנו מאוד מהמעבר לנעל אורטופדית, מכיוון שנעל זו תקל מאוד על תחושת הכאב הנוצרת עקב בעיות אלה. 

החומר האיכותי 

נעליים אורטופדיות בנויות מחומרים איכותיים במיוחד, המספקים ריפוד ברמה גבוהה ובולמי זעזועים שאין בנעליים רגילות. הנעליים כוללות מדרסים נוחים וסוליות ביניים ייחודיות, המקנות פיזור שווה של משקל הגוף וכך, מפחיתות את ההשפעה השלילית של המשקל על כפות הרגליים והמפרקים של הרגל. אין מדובר רק בעניין של נוחיות אלא, הדבר עוזר מאוד במניעת פציעות ומייצר הפחתה משמעותית בסיכון לפתח בעיות רפואיות כגון: דלקות בכף הרגל וסדי שוק. ניתן בהחלט לומר, שמומלץ מאוד, למרבית בני האדם, לנעול נעליים אורטופדיות בכל גיל. החשיבות של תמיכה מדויקת בכפות הרגליים יכולה להעלות את עוצמת הבריאות הכללית של האדם ולהביא לרווחה וקלילות פיזית. המומחים של חברת אורטוקל ממליצים גם הם, בעיקר לאנשים שעברו את גיל 30, לעבור לנעליים אורטופדיות ולשמור על בריאות כף הרגל והגוף כולו. 

נוחות היא לא הכל אבל היא שם המשחק

נעליים אורטופדיות ידועות ברמת הנוחות שהן מספקות לכפות הרגליים ויש לכך לא מעט סיבות מוצדקות. נעליים אלה מעוצבות במטרה לייצר את רמת הנוחות הטובה ביותר לאדם הנועל אותן. אחד האלמנטים שהופכים את הנעליים האורטופדיות לכל כך נוחות הוא, הריפוד המיוחד והאיכותי שלהן. הנעל האורטופדית כוללת בתוכה מדרס עבה במיוחד, התומך בספיגת הזעזועים הנוצרים במהלך הליכה או ריצה, תוך שהוא מפחית את העומס על כף הרגל ומפרקי הרגליים. ריפוד הנעל מקנה לנועל אותה נוחות גדולה בזכות הפחתת נקודות הלחץ, דבר המייצר תחושת מרוככת ונעימה. נעליים אורטופדיות מתהדרות גם בקופסאות אצבע רחבות מהרגיל, הדבר מאפשר לאצבעות לנוע באופן טבעי בתוך הנעל מכיוון שיש להן יותר מקום. עובדה זו מונעת כאב ואי נוחות בכף הרגל, כאב שנוצר כתוצאה מאצבעות צפופות בתוך הנעל. הדבר מסייע מאוד לאנשים הסובלים מבוניונים ומבטיח שהרגליים לא תהיינה דחוסות בתוך הנעל, או הדוקות מדי, דבר שבאופן וודאי, ייצר החמרה של הבעיה. 

הפחתת הלחות וסגירה משודרגת

נעליים אורטופדיות, כפי שצוין קודם לכן, מורכבות, על פי רוב, מחומרים מאוד איכותיים, בעלי תכונה אחת חשובה ביותר, הם חומרים נושמים. מדובר בחומרים המאפשרים זרימת אוויר ומניעה של לחות גדולה בתוך הנעל, דבר הגורם להתפתחות של חיידקים וריחות לא נעימים מהנעליים וכפות הרגליים. שמירה על כפות רגליים יבשות ורעננות, משפרת את הנוחות הכללית בתוך הנעל ומטיבה את ההרגשה במהלך הליכה. בנוסף, נעליים אורטופדיות מגיעות, בדרך כלל, עם סגירה מיוחדת הניתנת לכיוונון, כגון רצועות הנסגרות עם סקוטש ובמקרים מסוימים גם עם שרוכים. סגירה מסוג זה מאפשרת להתאים, באופן אישי, את הנעליים לנוחות המדויקת של הנועל אותן ומונעת נפיחות לאחר הליכה ממושכת. החומרים מהם עשויות הנעליים האורטופדיות מאפשרים התאמה של כף הרגל לנעל, גם במצב של שינויים במבנה כף הרגל, דבר שעלול לקרות ברבות השנים. 

השפעתן של הנעליים האורטופדיות על הבריאות הכללית של האדם

נעליים אורטופדיות אינן מספקות רק נוחות, כך מציינים המומחים של אורטוקל, הן עשויות לשפר בצורה מאוד משמעותית, את הבריאות הכללית של המשתמש בהן. ראשית, נעליים אורטופדיות מייצרות תמיכה מיטיבה לכפות הרגליים והקרסוליים, דבר חשוב ביותר, המועיל מאוד למצבו הגופני של האדם. התמיכה הטובה והיציבות שמקנה הקשת בנעליים האורטופדיות, מסייעת ליישר את כפות הרגליים וליהנות מיציבה נכונה, תוך ירידה משמעותית בסיכון לחוות כאב בחלקים החיצוניים של כפות הרגליים, כאבי גב וכאבי ברכיים. התמיכה המטיבה של נעליים אלה עוזרת בהקלה על בעיות כגון: פלנטר פאסייטיס, דלקת בגיד האכילס ואף מונעת התפתחות של דלקות פרקים. 

הפחתת הלחץ על המפרקים

דלקות פרקים הן בעיה רפואית מאוד לא נעימה. נעליים אורטופדיות יכולות לסייע, בקרב אנשים מבוגרים, בהפחתה של הלחץ על המפרקים. הריפוד המשודרג מאוד, המורכב בנעליים האורטופדיות והיכולת שלו לספוג זעזועים בצורה מעולה, עוזרים להקטין את העומס על הברכיים, הקרסוליים והירכיים, בעיקר, תוך כדי פעילות גופנית, או במצב של עמידה ממושכת. תכונות אלה של הנעליים האורטופדיות מסייעות מאוד לאנשים הסובלים מבעיות רפואיות כגון: דלקות מפרקים ניווניות ואוסטיאופורוזיס. הדבר מתאפשר בזכות היכולת של הנעל להבטיח את תקינות המפרקים. 

שיפור בזרימת הדם

הנעליים האורטופדיות משפרות, בין השאר, גם את זרימת הדם. קופסאות האצבעות המורחבות, מאפשרות זרימה מיטיבה של הדם בכיוון כפות הרגליים ועל ידי כך, נוצרת ירידה משמעותית בסיכון לפתח בעיות הקשורות למחזור הדם, או בעיות כמו נוירופתיה היקפית. זרימת דם תקינה מסייעת לבלום היווצרות של כיבים, המייצרים כאב בכף הרגל, בעיקר בקרב אנשים סוכרתיים. 

שיפור היציבות

נעליים אורטופדיות מסייעות לאנשים מבוגרים לשפר את האיזון והיציבות של הגוף. המבנה החזק של הנעל, בתוספת האלמנט המונע החלקה של הנעליים, מספקים דריכה בטוחה ביותר ומקטינים מאוד את הסיכון לנפילות וחבלות, במיוחד בקרב אוכלוסייה מבוגרת, או אנשים הסובלים מבעיות של שיווי משקל. העיצוב הארגונומי הכללי של הנעל האורטופדית, המקנה לה תכונות מיוחדות ומיטיבות, מבטיח שכל צעד שתעשו יהיה בטוח, נוח וכזה שאינו מזיק בשום צורה לרגליים ולגוף. מדובר בנעליים המספקות, בכל מצב של פעילות, נוחות מרבית ובסיס לאורח חיים בריא.

ביצוע כל צעד ושעל עם נעל אורטופדית יהיה מדויק, בזכות יכולת הנעל ליצור מכניקה מעולה של כף הרגל. תמיכת הקשת והריפוד המשובח של הנעל, מסייעים לפזר את משקל הגוף בנעל, בצורה שווה, על פני כף הרגל. פיזור המשקל מקטין משמעותית את העומס שנוצר על נקודות הלחץ ברגליים. יישור מדויק של כף הרגל מונע מצבים של פרונציה יתר ושל סופינציה, מצבים המובילים לחוסר איזון, לחבלות ופציעות. נעליים אורטופדיות ישמרו על רגליכם היטב ולכן, מומלץ להתייעץ עם המומחים של אורטוקל.